Wpisy oznaczone jako 'wifi'

Sieci bezprzewodowe jak na dłoni


Jeśli uważasz, że systemowy lokalizator sieci bezprzewodowych jest ubogi w opcje, i że zasługujesz na bardziej rozbudowane (lecz bez przesady) narzędzie, to przeczytaj poniższy tekst.

apgrapher-2.jpg Jak zwykle, zaczęło się od potrzeby. Chciałem sprawdzić jak wygląda połączenie mojego iMac’a z routerem wifi, a ponieważ system informuje o tym dość zdawkowo, postanowiłem przegrzebać internet pod tym kątem. Oczywiście w drugiej czy trzeciej minucie natknąłem się już na odpowiedni program: AP Grapher.

Aplikacja napisana i udostępniana za darmo przez firmę Chimoosoft spełnia większość moich wymagań. Program działa w dwóch oknach. W pierwszym widzimy listę wykrytych sieci bezprzewodowych wraz z informacją o typie zabezpieczenia, kanale, poziomie sygnału, zakłóceniach, adresie MAC urządzenia udostępniającego i kilku pomniejszych danych.

apgrapher-1.jpg Okno drugie pokazuje nam wykres aktywnego połączenia wifi, na którym możemy włączyć/wyłączyć linie reprezentujące jakość transmisji, poziom sygnału, szumy, współczynnik sygnału do szumu oraz prędkość transmisji.

W opcjach programu możemy ustawić m.in. częstotliwość z jaką generowany będzie wykres, włączyć lub wyłączyć informację o stanie sygnału pokazywaną na górnej belce, włączyć lub wyłączyć wykres na ikonce programu w doku – dla wybranego parametru połączenia itp.

Aplikacja przydaje się bardzo, kiedy na przykład szukamy najlepszego miejsca dla urządzenia udostępniającego sieć bezprzewodową, kiedy w domu lub biurze mamy kilka urządzeń korzystających z wifi, i kiedy nie znajdują się one w tym samym pomieszczeniu, lub nawet nie na tym samym piętrze. 
Program AP Grapher możesz pobrać z poniższej lokalizacji:
http://www.chimoosoft.com/products/apgrapher/ 

 

Myśl końcowa.

Kolejne wyszukiwanie potrzebnej aplikacji zakończone sukcesem – a ktoś kiedyś powiedział, że Mac OS to system wyłącznie dla grafików, na który brakuje niemalże wszystkich programów – oprócz Photoshop’a oczywiście 😉

Bujda, bujda! Przeogromna bujda!