Wpisy oznaczone jako 'iTunes'

iTunes Genius – problem z połączeniem


Od wczoraj, od momentu ściągnięcia iTunes 9 próbowałem sprawdzić jak w praktyce działa usługa Genius Mixes. Bez skutku, gdyż każda próba kończyła się fiaskiem – występował problem z połączeniem.

itunes-genius-mixes

Dziś zgłębiłem problem i już wiem. Z jakiegoś powodu trzeba ręcznie opróżnić katalog z plikami Cookie (najpierw zamknij iTunes):

~/Biblioteki/Cookies/*

Po powyższej operacji iTunes bez najmniejszego problemu uaktualni sobie listę Geniusa.

Podcasty Radia Zet w iTunes


Radio RMF obecne jest już iTunes od dłuższego czasu (iTunes -> Radio -> International). Niestety jestem większym słuchaczem Zet’ki, więc czułem niesmak że brak tam mojej radiostacji…

radiozet-podcasty Wchodząc dziś na stronę Radia Zet zaskoczyła mnie informacja, a w zasadzie ikonka o tytule ‚Posłuchaj w iTunes’, pośpiesznie w nią kliknąłem i rzeczywiście, Radio Zet jest już dostępne w iTunes. Co prawda są to tylko kanały z podcastami – nie można słuchać radia na żywo – ale zawsze to coś. (o tym jak słuchać Radia Zet i wielu innych radiostacji na maku dzięki aplikacji FStream, napisał już Paweł Nowak na swoim blogu)

Mamy dostęp do podcastów z ciekawszych audycji Radia Zet, to jest:

  • 7 Dzień Tygodnia
  • Gość Radia Zet
  • Dzwonię Do Pani/Pana w Bardzo Nietypowej Sprawie
  • Tępy Doktor na Ostrym Dyżurze
  • Wiadomości
  • Powiedz Tylko Marzenia

Powyższa lista dostępna jest po wejściu na stronę ‚wydawcy’ w iTunes:
http://itunes.apple.com/WebObjects/MZStore.woa/wa/viewArtist?id=319301189

Można do niej także dotrzeć wpisując frazę ‚radio zet’ w polu wyszukiwarki iTunes.

Jeśli masz problem z wejściem i pobraniem podcastów, zmień język sklepu na przykład na United States, powinno ruszyć (swoją drogą idiotycznie to wujek Stefan wymyślił).

Teraz tylko czekam, aż Zetka znajdzie się na liście radiostacji i już będę ukontentowany :-)

You Control: Tunes – szybki dostęp do muzyki


Po przerzuceniu całej mojej płytoteki na imaka, pojawił się problem z szybkim ocenianiem utworów. Postępowanie wg schematu: słyszę piosenkę, otwieram okienko iTunes, klikam w odpowiednią ilość gwiazdek, od razu wydał mi się nie do zaakceptowania, tym bardziej, że utworów uzbierało się kilka tysięcy.

youcontrol-prev.jpg Kolejny pomysł: przeglądam bibliotekę iTunes’a i oceniam poszczególne piosenki po kolei. Już lepiej, ale nadal zbyt absorbująco.

Postanowiłem przeszukać pod tym kątem internet. Znalazłem kilka, mniej lub bardziej ciekawych programów. Odpowiednim narzędziem okazał się darmowy program firmy You Software, You Control: Tunes. Darmowy, lecz wymaga rejestracji z podaniem swojego adresu e-mail, na który otrzymujemy kluczyk.

youcontrol-overlay.jpg Instalowanie – to norma – jest dziecinnie proste. Uruchamiamy. Na górnym pasku pokazuje się panel, w którym możemy wyświetlić przyciski sterujące iTunes’em (do wyboru kilka stylów, jest również opcja wyboru przycisków, na których nam zależy). Dodatkowo wyświetlamy sobie pasek z oceną dla aktualnie granego utworu, dzięki temu wystarczy jeden ruch myszką + klik, i to wszystko. Istnieje także możliwość wyświetlenia dymku z informacją o rozpoczynającej się piosence (a’la Growl).

Po rozwinięciu menu programu (lub prawokliku), pokazuje nam się informacja o granym utworze (łącznie z okładką płyty) oraz dostęp do całej biblioteki piosenek z podziałem według płyt, artystów, gatunków oraz zdefiniowanych w iTunes playlist.

Programik bardzo mały, stabilny, łatwy w obsłudze i znacznie umilający pracę. Polecam.