Wpisy oznaczone jako 'clipboard'

Szybki dostęp do historii systemowego schowka


Największym minusem systemowego schowka jest to, że może w danej chwili przechowywać tylko jedną informację. W normalnej pracy jest to zupełnie wystarczające, czasem jednak, potrzebujemy pilnie wrócić do elementu trzymanego w schowku – dajmy na to  – trzy operacje  + c temu. Co wtedy?

jumpcut-1.jpg Też mnie to nurtowało, ale po krótkim poszukiwaniu dotarłem do odpowiedniej aplikacji rozpowszechnianej na licencji MIT (również znaną pod nazwą: Licencja X11). Program nazywa się Jumpcut i doskonale odpowiada moim wymaganiom. No, może jeden minus – akumuluje tylko treści tekstowe, nie obsługuje zdjęć i innych obiektów umieszczanych w schowku. Nie potrafi również rozpoznawać tekstów sformatowanych. Jednak ja nie mam takich potrzeb 😉 więc nie jest to dla mnie problem dyskwalifikujący.

Jumpcut zapisuje w swoim rejestrze wszystkie operacje  + c, jakich dokonaliśmy podczas pracy. Dzięki temu, pozwala nam wrócić do dowolnego elementu, który trzymaliśmy w schowku. Ustawienia programu pozwalają nam ustalić liczbę takich elementów, do których aplikacja da nam dostęp (max. 99).

jumpcut-2.jpg W preferencjach programu możemy również wybrać klawisz skrótu do pokazania okienka z podglądem i wyborem interesującej nas treści ze schowka, w którym nawigujemy klawiszami strzałek. Wybrać możemy również liczbę elementów pokazujących się w menu programu, po kliknięciu w jego ikonkę na górnym pasku.

Poniżej znajduje się strona domowa programu:
http://jumpcut.sourceforge.net/