Zapis wyglądu strony internetowej do pliku graficznego


Chcesz szybko zapisać stronę internetową do pliku graficznego? Proste, prawda?  + + 4 – wybieramy obszar… i voila, plik z zrzutem mamy na pulpicie. Gorzej, jeśli strona jest dłuższa i nie mieści się cała w przeglądarce, a zależy nam na zrzucie jej całej.

paparazzi-p1.jpg Wtedy z pomocą przychodzi nam niewielka aplikacja Paparazzi! Po uruchomieniu, wklejamy adres strony, którą chcemy ‚zrzucić’ i ewentualnie podajemy parametry: minimalną wielkość zrzutu oraz opcjonalnie wymiar, jak duży fragment strony program ma wyciąć.

Dodatkowo możemy ustalić czas, po jakim zostanie zrobiony obraz z załadowanej strony. Po kliku w przycisk ‚Capture’ widzimy pasek postępu – to znak, że program zaczyna pobierać stronę. Gdy operacja zostanie skończona w dolnej części ujrzymy wygląd docelowy. Teraz jeszcze ‚Save image as…’ i możemy zapisać obrazek jako jpg, pdf, png lub tiff, wskazując lokalizację.

paparazzi-p2.jpg Preferencje programu pozwalają zdefiniować, jak ma wyglądać bazowa nazwa pliku. Wybór naprawdę spory, począwszy od nazwy strony, nazwy pliku poprzez nazwa serwera, na zmiennych dato-czasowych kończąc.

 

Program rozpowszechniany jest na licencji Freeware, a pobrać go można z poniższej strony:
http://www.derailer.org/paparazzi/ 

Be Sociable, Share!

6 Responses to “Zapis wyglądu strony internetowej do pliku graficznego”

  1. a czy da sie zapisac strone WWW na maca ? bardzo mi na tym zalezy, a jak na razie znalazlam tylko programy na windowsa, na maca nic :(

  2. i jeszcze jedno pytanie: gdzie jest ta strzalka na macu ?

  3. polecam http://www.sitesucker.us

  4. ⌘ + ⇧ + 4

    CMD + SHIFT + 4

  5. dziekuje bardzo 😀

  6. czy ta strona, ktora wlasnie zapisalam bedzie na komputerze nawet jak zniknie z internetu ? bo maja ja usunac w polowie pazdziernika i nie wiem, czy to tylko dziala jak jest ta strona w internecie. i czy jak beda sie pojawiac nowe rzeczy na tej stronie, zdjecia, linki, posty ( bo to forum ) to czy bedzie si e to automatycznie sciagalo, czy musze sama ?

Discussion Area - Leave a Comment