Bądź na bieżąco ze swoją pocztą


Ile razy zdarzyło Ci się nerwowo sprawdzać pocztę kiedy oczekiwałeś ważnej wiadomości? Jak często przechodziłeś do programu pocztowego, gdy tylko pojawił się czerwony znaczek na ikonce Mail’a, sprawdzając czy to aby nie dotarł tak mocno oczekiwany e-mail? Z poniższym programem możesz podejść do tematu mniej nerwowo…

mail-appetizer-1.jpg Prawie na samym początku mojego przejścia z windy na maka, Dominik zarekomendował mi Mail.appetizer, aplikację integrującą się z Mail.app. Używam jej do teraz, jest jedną z tych aplikacji, bez których żyło by się trudniej o wiele trudniej.

Zadaniem programu jest wyświetlanie na ekranie okienka zawierającego informacje o przychodzącej poczcie. Pokazuje tam temat wiadomości (po kliknięciu w niego, przenoszeni zostajemy do wiadomości), nazwę nadawcy i adresata, nazwę skrzynki, do której mail trafił (np. po filtracji), a także podgląd treści. Jeśli mamy zdefiniowany obrazek nadawcy – on również pojawi się przy danych nagłówkowych.

Możemy ustawić pozycję okienka, jego wielkość, przezroczystość, czas pokazywania informacji, a także czcionkę oraz dodatkowe pola nagłówka wiadomości do wyświetlenia. Dodatkowo aplikacja pozwala wybrać skrzynki, które będzie sprawdzała na obecność nowych wiadomości. Wszystko to dostępne jest z ustawień poczty (jabłko + , w Mail.app), zakładka Notifications.

 

Wersja darmowa dla systemu 10.3 (Panther) znajduje się tutaj:
http://www.bronsonbeta.com/mailappetizer/

Natomiast aplikacja o statusie Beta (wersja również darmowa), dla systemów 10.4 (Tiger) i 10.5 (Leopard) znajduje się tutaj:
http://www.bronsonbeta.com/mailappetizer/beta/

Be Sociable, Share!

3 Responses to “Bądź na bieżąco ze swoją pocztą”

 1. A ja swoją skromną osobą polecę hosting w nazwa.pl z net.admin’em :)
  W konfiguracji konta pocztowego można ustawić informację na telefon smsem. Sądziłem, że będzie ona sporo spóźniona a przeciwnie, w „mail’u” jeszcze się nie pojawia a już dostaję sms’a że przyszło.
  Chyba najwygodniejsza metoda informacji. Totalny brak stresu :).
  appetizer jest dobry ale co zmienia to że pojawi nam się cała wiadomość w oknie skoro w docku i tak w tym czasie pojawia nam się śliczna czerwona jedyneczka obok ikonki Mail’a :)

 2. Kiedyś używałem powiadomień na komórkę, jednak otrzymując kilkadziesiąt maili dziennie, sięganie co chwila do telefonu mija się z celem, kiedy praktycznie cały czas siedzę przed komputerem :)

  Appetizer wyświetla półprzezroczyste okienko, a w nim informacje dot. maila, który właśnie przyszedł – co naprawdę pozwala skupić się na aktualnie wykonywanej czynności. Kątem oka widzimy, czy dana wiadomość jest naprawdę istotna, czy też spokojnie może poczekać 😉 na później.

 3. Ja używam modułu growl do Mail.app – robi praktycznie to samo. Pokazuje temat, nadawcę i fragment wiadomości..

  Dla mnie opcja super – nie muszę się odrywać od pracy jak widzę, że przyszedł jakiś syf… A czerwona jedyneczka nie pozwala się skupić jak nie wiesz czego dotyczy ;]

Discussion Area - Leave a Comment