You Control: Tunes – szybki dostęp do muzyki


Po przerzuceniu całej mojej płytoteki na imaka, pojawił się problem z szybkim ocenianiem utworów. Postępowanie wg schematu: słyszę piosenkę, otwieram okienko iTunes, klikam w odpowiednią ilość gwiazdek, od razu wydał mi się nie do zaakceptowania, tym bardziej, że utworów uzbierało się kilka tysięcy.

youcontrol-prev.jpg Kolejny pomysł: przeglądam bibliotekę iTunes’a i oceniam poszczególne piosenki po kolei. Już lepiej, ale nadal zbyt absorbująco.

Postanowiłem przeszukać pod tym kątem internet. Znalazłem kilka, mniej lub bardziej ciekawych programów. Odpowiednim narzędziem okazał się darmowy program firmy You Software, You Control: Tunes. Darmowy, lecz wymaga rejestracji z podaniem swojego adresu e-mail, na który otrzymujemy kluczyk.

youcontrol-overlay.jpg Instalowanie – to norma – jest dziecinnie proste. Uruchamiamy. Na górnym pasku pokazuje się panel, w którym możemy wyświetlić przyciski sterujące iTunes’em (do wyboru kilka stylów, jest również opcja wyboru przycisków, na których nam zależy). Dodatkowo wyświetlamy sobie pasek z oceną dla aktualnie granego utworu, dzięki temu wystarczy jeden ruch myszką + klik, i to wszystko. Istnieje także możliwość wyświetlenia dymku z informacją o rozpoczynającej się piosence (a’la Growl).

Po rozwinięciu menu programu (lub prawokliku), pokazuje nam się informacja o granym utworze (łącznie z okładką płyty) oraz dostęp do całej biblioteki piosenek z podziałem według płyt, artystów, gatunków oraz zdefiniowanych w iTunes playlist.

Programik bardzo mały, stabilny, łatwy w obsłudze i znacznie umilający pracę. Polecam.

Be Sociable, Share!

Discussion Area - Leave a Comment